Yoast seo i jego konfiguracja to podstawa jeśli chodzi o pozycjonowanie. WordPress jest prawdopodobnie najlepszą wtyczką jeśli chodzi o SEO. Jego konstrukcja, opcje i funkcje zostały zbudowane w sposób ułatwiający wyszukiwarkom nawigowanie po każdej stronie i poście w witrynie oraz indeksowanie wszystkiego. A więc, skoro już poświęciłeś czas i energię, aby poznać swoją witrynę WordPress i nauczyć się nią zarządzać – może warto zrobić jeszcze więcej, aby wszystkie te wysiłki były opłacalne? W tym artykule omówimy szczegóły dotyczące korzystania z wtyczki Yoast SEO w witrynie WordPress.

Yoast seo podstawy

Jeśli zaczniesz czytać i poznawać SEO wkrótce poczujesz się przytłoczony szybko zmieniającymi się trendami i ciągle zmieniającym się algorytme Google. Jednak istnieją pewne podstawowe zasady dotyczące SEO, które rzadko się zmieniają i pomogą Ci poprawić pozycję w rankingu Google.

Yoast seo funkcje

Oto lista opcji i funkcji, które możesz włączyć lub wyłączyć w zależności od tego co Cię interesuje. Przejdźmy szybko:

  • Analiza SEO – zalecamy pozostawienie tej opcji Włączonej, ponieważ pozwala ona Yoast zasugerować w jaki sposób można witrynę pod SEO.
  • Analiza czytelności – oferuje zalecenia dotyczące ulepszeń dla t struktury treści.
  • Licznik łącza tekstowego – ta opcja pozwala Yoastowi liczyć twoje wewnętrzne linki w postach. Zlicza zarówno linki wewnątrz Twoich postów jak i linki, które trafiają do Twojego posta.
  • Mapy witryn XML – pozostaw to włączone. Sprawdź także sekcję poniżej, aby uzyskać więcej informacji o mapach witryn.
yoast seo

Wtyczka Yoast SEO

Wtyczka Yoast SEO jest prawdopodobnie jednym z najbardziej wartościowych i potężnych narzędzi, które każdy użytkownik WordPressa powinien znać i używać. Dzięki niemu możesz łatwo kontrolować opis meta, słowa kluczowe i tytuły, zarządzać swoją mapą witryny i decydować o tym jak będzie wyglądała każda strona, gdy będą one udostępniane na platformach społecznościowych. Choć jest dostępny zarówno w pakiecie bezpłatnym jak i premium, wszystkie najważniejsze funkcje i opcje są zawarte w wersji bezpłatnej.

Yoast dla WordPressa

Wtyczka Yoast SEO dla WordPressa jest bardzo pomocnym narzędziem do optymalizacji stron i blogów. Dla początkujących jest to plugin, który zalecam dodać po zainstalowaniu WordPressa. Dlaczego? Ponieważ wtyczka SEO pomaga blogerom i twórcom treści uzyskać lepszy content pod SEO i poprawić wyniki wyszukiwania online.

Jednak po zainstalowaniu Yoast SEO wielu nowych użytkowników zapomina, że ​​musi włożyć trochę wysiłku w konfigurowanie wtyczki, aby mogła prawidłowo działać.

6 rzeczy, które musisz zrobić z Yoast SEO dla WordPressa

Skonfiguruj Yoast SEO

Zainstalowanie SEO Yoast to za mało. Wtyczka ma pewne domyślne ustawienia, ale nie każda strona wymaga tych dokładnych ustawień. Ważne jest skonfigurowanie SEO Yoast, aby działał zgodnie z konkretnymi wymaganiami Twojej witryny. Potrzebuję pomocy? Yoast SEO ma kreator instalacji, który pomoże w konfiguracji wtyczki.

Prześlij swoją witrynę do Google Search Console.

Google Search Console może pomóc Ci poznać stan Twojej witryny. Google Search Console może dostarczyć Ci informacji:

  • Jeśli masz strony, których nie można znaleźć w wyszukiwarce.
  • Gdy Twoja witryna zawiera złośliwe oprogramowanie.
  • Twoja witryna musi być bardziej responsywna lub przyjazna dla urządzeń mobilnych .
  • W przypadku gdy strona internetowa nie może zostać zindeksowana.
  • Jeśli strona internetowa nie jest wystarczająco szybka.

Aby dodać Yoast do Google Search Console, musisz przesłać swoją witrynę internetową, zweryfikować ją, a następnie przesłać mapę witryny. Gdy wszystkie te czynności zostaną wykonane Google zaindeksuje Twoją witrynę. Zebrane przez roboty dane są następnie dostępne w Google Search Console dzięki czemu możesz upewnić się, że witryna jest prawidłowo renderowana przez wyszukiwarkę Google.

Uwaga: indeksowanie witryny może potrwać do kilku tygodni w zależności od jej rozmiaru. Zwykle otrzymasz powiadomienie z Google Search Console jeśli wystąpią jakieś problemy, ale czasami musisz to sprawdzić sam. Aby uzyskać więcej informacji i pomoc zapoznaj się z sekcją Pomocy Google Search Console.

Prześlij swoją stronę do narzędzi dla webmasterów Bing

Google nie jest jedyną wyszukiwarką. Bing osiągnął 21-procentowy udział w rynku w 2016 r. Tak, Google ma ponad 64-procentowy udział w rynku, ale nie można ignorować Bing, ponieważ wiele osób używa go jako preferowanej wyszukiwarki. Bing ma własne algorytmy i narzędzia. SEO Yoast ułatwia skonfigurowanie narzędzi dla webmasterów Bing. Przesyłasz URL swojej witryny i URL mapy witryny. Następnie należy przywrócić klucz weryfikacyjny do sekcji narzędzi dla webmasterów Yoast SEO (w sekcji SEO> zakładka narzędzia dla webmasterów). Podobnie jak Google, pozwala to Bingowi zweryfikować stronę internetową.

Yoast SEO, a social media

Wyszukiwanie społecznościowe jest duże. To co udostępniasz w mediach społecznościowych, może zwiększyć ruch w witrynie. Jednak sposób udostępniania treści jest ważny. Yoast SEO ma narzędzia, dzięki którym Twoje posty będą wyglądać atrakcyjniej w sieciach społecznościowych takich jak Facebook, Twitter i Pinterest.

Po zainstalowaniu SEO Yoast włącz funkcję Open Graph w swojej witrynie.

Poświęcenie kilku minut na wypełnienie profili społecznościowych w Yoast SEO może zapewnić lepszą widoczność w wynikach wyszukiwania Google.

Tytuły i opisy meta

Wtyczka Yoast SEO pozwala sugerować tytuły i opisy meta. Możesz kontrolować tytuł i opisowe informacje wyświetlane przez Googla. Ustawienia ogólne pozwalają dostosować opisy tytułów i meta dla wszystkich typów wpisów, archiwów i innych elementów.

Dostosowywanie Yoast i maksymalizacja korzyści

Samo instalowanie i konfigurowanie tej wtyczki nie wystarczy. Aby naprawdę zmaksymalizować korzyści płynące z tej wtyczki, musisz dostosować ustawienia dla poszczególnych postów.

Przyjrzyjmy się, jak można zmaksymalizować korzyści, dostosowując Yoast SEO dla poszczególnych postów i stron.

Podczas edytowania dowolnego postu lub strony w WordPressie zobaczysz metabox poniżej edytora postów o nazwie Yoast SEO. To pole zawiera mnóstwo opcji SEO pozwalających ulepszyć ten post czy stronę.

WordPress SEO dla archiwów kategorii i tagów

Podobnie jak w przypadku postów i stron możesz również zastąpić tytuł i opisy meta w kategoriach, tagach i archiwum autora.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci zainstalować i skonfigurować wtyczkę WordPress SEO od Yoast. Więcej na temat pozycjonowania stron w Google na rok 2019 znajdziesz tu seo 2019.

Jeśli wciąż nie wiesz jak skonfigurować swoją witrynę polecam współpracę z profesjonalną agencją interaktywną.