Zarabianie online jest coraz powszechniejsze. Siła internetu zwiększa się z każdym dniem. Sposób w jaki blogerzy, marki i firmy komunikują się ze swoimi odbiorcami przechodzi istną rewolucję. W internecie widnieje miliony strony jednak większość z nich nie robi nic więcej. A na pewno nie zarabiają same na siebie.

Dzięki pracy w webdesignu i brandingu online nauczyłam się wiele sposobów na zarabianie z domu. Zaczynając od marketingu afiliacyjnego. Dzisiaj przyjrzymy się siedmiu najlepszym sposobom zarabiania na własnych stronach www.

Marketing afiliacyjny

Marketing partnerski to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów zarabiania pieniędzy na stronie internetowej lub blogu. Sposób działania marketingu afilacyjnego jest dość prosty. Za każde przekierowanie (czyli kliknięcie w reklamę na Twojej stronie), sprzedaż lub określone działanie otrzymasz prowizję. Wielką zaletą marketingu afiliacyjnego jest to, że możesz promować się pod znaną marką. Jednocześnie nie musisz przechowywać żadnych towarów ani przetwarzać zamówień.

Dla niektórych może to wyglądać jak jakieś oszustwo, ale tak nie jest. W internecie znajdziemy wiele stron, które są zwykłym spamem reklamowym często w ogólnie nie nawiązującym do tematyki strony. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na to jakie programy partnerskie wybieramy.

Wiele firm doskonale zdaje sobie sprawę, że marketing afiliacyjny może stanowić ważną część ich sprzedaży. Zasadniczo marketing afiliacyjny polega na tym, że sprzedawca płaci prowizję innym podmiotom internetowym  za skierowanie nowego użytkownika na własną stronę.

Istnieje wiele stron zbierających różne programy afiliacyjne. Przykład używanych przeze mnie:

https://mylead.global/pl

https://www.systempartnerski.pl/

Jednak jeżeli mamy określony profil strony możemy szukać konkretnych dostawców. Przykład jeżeli posiadam blog o tematyce stron, hostingów, domen itp. mogę podjąć współpracę z konkretnymi dostawcami jak nazwa.pl.

Firmy pracują nad swoimi programami afiliacyjnymi, ponieważ jest to dla nich najlepsza i najtańsza reklama.   Często kiedy wybieramy swoją afiliację partnerzy dostarczają materiały takie jak: opisy produktów lub promocji, banery reklamowe z funkcjami, które kierują użytkowników do witryny sprzedawcy lub oferują odwiedzającym specjalny kupon promocyjny. Jeśli użytkownicy trafią na stronę partnera przez zamieszony na naszej witrynie np. baner to otrzymujemy wynagrodzenie w postaci prowizji

Jednym z powodów, dla których marketing partnerski może zapewnić najbardziej opłacalne przychody jest fakt, że opiera się on na wydajności. Sprzedawcy płacą tylko za rzeczywistych klientów, a nie tylko za wyświetlanie reklamy. W przypadku PPC  łatwo wydać mnóstwo pieniędzy na kliknięcia bez generowania rzeczywistych konwersji.

 

Google AdSense

Obecnie Google ma miliony reklamodawców, którzy płacą za każde kliknięcie, aby pojawić się w wynikach wyszukiwania. Google AdSense to program reklamowy, który pozwala właścicielom witryn wyświetlać reklamy płacących reklamodawców bezpośrednio na swojej stronie. Google AdSense wypłaca prowizję za każde kliknięcie.

Współpracę może podjąć każdy kto posiada wartościowego bloga, stronę internetową czy kanał w social mediach.  AdSense zawsze był najpopularniejszym sposobem zarabiania na treściach. Powodem tej popularności jest łatwość korzystania z niego.

Gdy masz już konto, wystarczy utworzyć reklamy i umieścić kod AdSense na swoim blogu za pomocą darmowych wtyczek, a AdSense automatycznie wyświetli reklamy. Teraz kiedy użytkownik kliknie na te reklamy zarobisz na tym pieniądze. Później jedynym celem jest zwiększenie ruchu na stronie.

Rodzaje reklam AdSense

Google oferuje różne typy reklam do wyświetlania w tym:

  • Teksty: reklamy tekstowe używające linków, są dostępne w różnych rozmiarach. Możesz dostosować kolor pola, czcionkę tekstu i wygląd linku.
  • Obrazy: reklamy graficzne, dostępne w różnych rozmiarach. Możesz wybrać opcję, która łączy reklamy tekstowe i graficzne.
  • Wideo
  • Reklamy multimedialne obejmują HTML, Flash lub inną funkcję.
  • Audio

Sprzedawanie przestrzeni reklamowej

Oprócz powyższych metod marketingowych opartych na rekomendacjach, zawsze istnieje możliwość samodzielnej sprzedaży reklamy bezpośredniej. Zaletą reklamy bezpośredniej jest to, że zarabiasz 100 procent przychodu wygenerowanego z Twojej witryny. Musisz jednak znaleźć reklamodawców, którzy są gotowi zapłacić za reklamę. Sprawdź witryny swoich konkurentów w branży i sprawdź, czy w ich witrynach aktualnie znajdują się jacyś reklamodawcy. Następnie możesz skontaktować się z tymi reklamodawcami i sprawdzić czy chcieliby oni też zostać umieszczeni w Twojej witrynie. W tym przypadku bardzo ważnym aspektem jest jakość, wygląd i ruch Twojej witryny. Jeżeli statystyki będą robić wrażenie, potencjalni reklamodawcy sami będą się zgłaszać

Tworzenie kursów online

Jeśli masz obecnie specjalistyczną wiedzę w jakiejś dziedzinie lub prowadzisz stronę internetową, która skupia się na uczeniu ludzi, jak coś zrobić to stworzenie kursu online może być dla Ciebie doskonałą opcją. W świecie blogowania i marketingu internetowego jest to dość często spotykane. Ponieważ coraz więcej osób próbuje tworzyć własne witryny internetowe i odkrywać nowe sposoby zarabiania pieniędzy w Internecie. Jednocześnie istnieje wiele internetowych platform targowych i rozwiązań programowych, które znacznie ułatwiają proces tworzenia kursu.

Polecam serdecznie profil Magdaleny Pawłowskiej – eksperta od tworzenia kursów online.

Sprzedaż online własnych produktów lub usług

Wiele osób zaczyna od bloga. Zwykle prowadzi to do sukcesu. Kiedy robimy coś z pasją, budujemy społeczność bardzo szybko zwiększamy ruch na stronie. Jednym z najlepszych sposobów na spieniężenie tego ruchu jest sklep internetowy. Dobrze przygotowany sklep z odpowiednią konfiguracją i przede wszystkim SUPER PRODUKTEM może przynosić zyski setek tysięcy. Przykład naszego sklepu: https://thomaswaxx.com/ Nie stosujemy tutaj żadnej reklamy ani SEO! Jest to zupełnie pasywny przychód, który po prostu jest.

Przychody z ostatniego miesiąca:

 

Jak zarabiać przez internet?

Jak widać istnieje wiele sposobów zarabiania na stronie internetowej. Zawsze upewnij się, że rodzaj monetyzacji na Twojej stronie jest odpowiedni dla użytkownika i zgodny z tematyką. Tworzysz stronę dla użytkownika i to jego działania na stronie mogą przynieść dochód. Jeżeli wchodząc na stronę zalewa nas fala reklam i pop upów zwyczajnie z niej uciekamy.  Zachowaj rozsądek i nie czekaj, zacznij zarabiać online!